Baumer

Baumer Hübner

Baumer Thalheim


Baumer

TERM.PL jest oficjalnym dystrybutorem firmy Baumer na terenie Polski. Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą firmy Baumer na naszej stronie internetowej lub poprzez kontakt z działem handlowym. Szczegółowy opis produków oraz wszelkie nowinki znajdziecie Państwo rownież na stronie producenta: www.baumer.com

Baumer

Baumer - historia

Baumer

2019

Uruchomienie EU Logistics-Hub Stockach (Niemcy)

Kamień milowy w historii Baumera – nowe, sterowane robotami centrum logistyczne dla Europy reaguje jeszcze szybciej i elastyczniej na szybko i stale rosnące wymagania rynku. Scentralizowana automatyzacja logistyki spełni wymagania naszych klientów w zakresie szybkiej dostawy i przestrzegania czasu realizacji.

Baumer

2019

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Macedonii Północnej

Otwierając nowy zakład produkcyjny w Skopje (Macedonia Północna) bierzemy pod uwagę zmiany demograficzne i jeszcze bardziej wzmocnimy pozycję Baumera w Europie i na świecie. Uroczystość otwarcia była wspólnym wydarzeniem celebrowanym przez przedstawicieli świata polityki, strefy wolnego handlu i Baumer Management.

Baumer

2018

Przeprowadzka do High-Tech Center Bodensee

Baumer kładzie podwaliny pod dalszą ekspansję. Nowe Centrum Technologii High-Tech Bodensee zapewnia powierzchnię ponad 7000 mkw. na badania i rozwój, realizację projektów z zakresu przemysłu 4.0 oraz wspieranie marketingu i promocji produktów. Ponadto na nowej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 6000 mkw. zostanie umieszczone elektroniczne rozmieszczenie elementów SMD. Nowy, nowoczesny i wydajny hub logistyczny UE ma rozpocząć działalność w 2019 roku.

Baumer

2016

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Baumer High-Tech Center Bodensee

Baumer inwestuje w swoją przyszłość, budując nowy budynek w Stockach nad Jeziorem Bodeńskim (niedaleko Konstancji) w południowych Niemczech. W zakładzie w Stockach – Bodman-Ludwigshafen, oprócz centralnego centrum logistycznego na Europę, budowane jest nowe, zaawansowane technologicznie centrum badań, rozwoju i produkcji.

Baumer

2012

Baumer Technologies India Pvt. Ltd.

Waaree Instruments Ltd. staje się Baumer Technologies India Pvt. Ltd. i jest w pełni zintegrowana z Grupą Baumer w maju 2012 roku.

Baumer

2012

Swiss Lean Award

KMU Swiss AG przyznaje Baumerowi nagrodę „Swiss Lean Award 2012”. Nagroda ta jest ogólnokrajową nagrodą za najwyższą wydajność w oparciu o filozofię Lean Management.

Baumer

2012

Baumer świętuje 60-lecie we Frauenfeld

Grupa Baumer zatrudnia około 2500 pracowników na całym świecie w 36 spółkach zależnych i 18 krajach. Siedziba firmy w Frauenfeld w Szwajcarii obchodzi 60. rocznicę powstania firmy. W tym samym roku Grupa Baumer otrzymuje nagrodę motywacyjną Thurgau.

Baumer

2011

Ekspansja w Indiach

Baumer całkowicie przejmuje Waaree Instruments Ltd., jednostkę biznesową Grupy Waaree. Przejęcie stanowi konsekwentną realizację strategii ekspansji międzynarodowej i rozszerza segment produktów Process Instruments o 500 pracowników w Bombaju.

Baumer

2011

Budowa nowego budynku w Kirchberg, Szwajcaria

Grupa Baumer inwestuje w budowę nowego budynku i wzmacnia swoją lokalizację w Szwajcarii. Działalność tutaj koncentruje się na rozwoju i produkcji czujników i aparatury pomiarowej do pomiaru ciśnienia i temperatury, a także na wagach nacisku kół.

Baumer

2010

Nowe przedsięwzięcie biznesowe w Ameryce Południowej

Aby dalej rozwijać swoją obecność w Ameryce Południowej, Baumer zakłada nową spółkę handlową w Brazylii, Baumer do Brasil Ltda w Sao Paulo. W tym obiecującym kraju Baumer stawia teraz na nową lokalizację w centrum handlowym São Paulo.

Baumer

2010

Budowa nowych budynków w Berlinie – wzmacnia centrum kompetencyjne Motion Control

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowo wybudowane budynki firmy Baumer Hübner GmbH w Berlinie, centrum kompetencyjnego enkoderów i tachogeneratorów z technologią Heavy Duty. Projekt obejmuje budowę nowego budynku rozwojowego i produkcyjnego oraz centrum szkoleniowego.

Baumer

2008

TOP pracodawca po raz pierwszy

Baumer Electric AG należy do najlepszych pracodawców w Szwajcarii. Certyfikat Top Employer otrzymują tylko firmy spełniające najwyższe standardy HR.

Baumer

2008

Nowe centrum sprzedaży i szkoleń

We wrześniu 2008 r. zainaugurowana została przebudowa centrum sprzedaży i szkolenia we Frauenfeld. Obecnie w firmie Baumer dostępne są najnowocześniejsze obiekty do szkolenia klientów i personelu.

Baumer

2008

Ceremonia otwarcia oddziału sprzedaży w Pune, Indie

Nowa firma handlowa Baumer India Pvt. Ltd. zapewnia klientom kompetentną obsługę i bezpośrednie wsparcie na miejscu. Oprócz lokalizacji w Pune, Baumer India posiada również biura w Vadodara i Bangalore.

Baumer

2008

Uroczyste otwarcie Baumer China Co. Ltd.

Grupa Baumer wchodzi na rynek chiński i otwiera swój pierwszy oddział sprzedaży w Szanghaju. 40 pracowników pracuje w sprzedaży, marketingu, serwisie po montażu i logistyce na terenie o powierzchni 1400 metrów kwadratowych.

Baumer

2007

Jednolita globalna identyfikacja wizualna pod marką Baumer

Spółki z Grupy Baumer łączy jednolity globalny wizerunek korporacyjny i nowe logo pod marką korporacyjną Baumer. Wspólna nazwa i reorganizacja firm handlowych przyspieszają internacjonalizację i usprawniają sprzedaż produktów na całym świecie.

Baumer

2007

Zmiana pokoleniowa

Helmut Vietze zmarł w maju 2007 roku. Przez 45 lat kształtował historię sukcesu firmy Baumer. W 2007 roku Grupa Baumer zatrudnia ponad 1900 osób. Dr Oliver Vietze zostaje dyrektorem generalnym i prezesem. Baumer nadal jest firmą rodzinną i jednym z największych pracodawców we Frauenfeld.

Baumer

2005

Bourdon – oryginał dostępny tylko w Baumer

Baumer przejmuje Grupę Bourdon Haenni, która specjalizuje się w przyrządach i czujnikach do automatyzacji procesów.

Baumer

2002

Baumer świętuje 50-lecie

Baumer Electric AG z siedzibą we Frauenfeld świętuje 50-lecie firmy. Firma rodzinna stała się międzynarodową grupą. Grupa Baumer generuje 225 mln franków sprzedaży na całym świecie.

Baumer

2002

Rozszerzenie działalności Motion Control poprzez przejęcie Grupy Hübner Berlin

Przejęcie Grupy Hübner składającej się z dwóch spółek: Hübner Elektromaschinen AG, Berlin oraz Thalheim Tachometerbau GmbH & Co. KG, Eschwege.

Baumer

2001

hhs

Przejęcie hhs Leimauftragssystem GmbH, Krefeld, Niemcy.

Baumer

1999

Budowa dobudówki we Frauenfeld

Budowa dobudówki dla zakładu produkcyjnego w Frauenfeld i przejęcie firmy Schläpfer Sensors AG, Hagenbuch.

Baumer

1998

Technologia druku i pakowania

Nabycie udziałów w firmie System Kurandt GmbH, Berlin, specjalizującej się w precyzyjnych czujnikach do druku i technologii pakowania.

Baumer

1997

Początek działalności KAIZEN

Położono fundament pod działania zgodne z filozofią KAIZEN. KAIZEN jest synonimem ciągłego procesu doskonalenia, który wszyscy pracownicy Baumer aktywnie wdrażają i wspierany jest wieloma proaktywnymi sugestiami optymalizacji.

Baumer

1997

Baumer w Kanadzie

Założenie Baumer Electric Inc. w Burlington w Kanadzie.

Baumer

1997

Założenie Baumer Optronic

Założenie Baumer Optronic GmbH w Radebergu, Niemcy.

Baumer

1996

Włochy, Szwajcaria, Niemcy

Założenie Baumer Electric Srl. Assago we Włoszech, w tym samym roku następuje przejęcie udziałów w Tagix AG, Mägenwil, przemianowanie na Baumer Ident AG oraz zakup udziałów w Massen GmbH w Konstancji w Niemczech.

Baumer

1996

Baumer kontynuuje rozbudowę działu "Motion Control"

Dywizja Motion Control zostaje powiększona poprzez przejęcie Grupy IVO obejmującej Irion & Vosseler GmbH w Villingen-Schwenningen w Niemczech oraz IVO Industrie Sarl. w Illkirch we Francji.

Baumer

1993

Założenie sprzedaży Baumera we Francji

Electric S.a.r.l. przenosi się do nowego budynku w Fillinges we Francji.

Baumer

1992

Baumer uzyskuje certyfikat ISO 9001

Baumer Electric AG otrzymuje certyfikat SQS ISO 9001.

Baumer

1991

Założenie Baumer Holding AG (Grupa Baumer)

Podstawa prawna grupy powstała poprzez założenie Baumer Holding AG we Frauenfeld.

Baumer

1989

Ekspansja w Europie

W Niemczech firma Baumer Electric GmbH przenosi się do nowego budynku we Friedbergu. Przejęcie firmy Britec Ltd. w Swindon w Anglii, która zmienia nazwę na Baumer Electric Ltd., ma miejsce w tym samym roku.

Baumer

1988

Baumer USA

Powstaje Baumer Electric Ltd., Southington, USA. Liczba pracowników wzrasta do 300. 30% pracuje w technologii, reszta w produkcji. Ponad 10% sprzedaży jest inwestowane w badania i rozwój nowych, zaawansowanych i innowacyjnych produktów dla rynku czujników.

Baumer

1988

Czujniki Baumera w kosmosie

W 1988 Baumer otrzymuje zlecenie na produkcję czujników do europejskiej rakiety startowej Ariane.

Baumer

1987

Enkodery dla branży Airbus

Enkodery opracowane dla branży airbusów to kolejny kamień milowy w historii firmy. Baumer spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe przemysłu lotniczego, tworząc tym samym podstawę dla nowoczesnych procesów jakościowych.

Baumer

1987

35. rocznica

35 lat po założeniu firmy Baumer jest na drodze do międzynarodowego sukcesu. Jej wielkość sprzedaży sięga 30 milionów franków szwajcarskich. Zatrudnionych jest 250 osób.

Baumer

1986

Baumer Francja

We Francji Baumer Electric S.a.r.l. zostaje założona w Bron/Lyon.

Baumer

1984

Czterokrotna ekspansja w ciągu 30 lat

Baumer Electric rozbudowuje swoją fabrykę po raz czwarty w ciągu ostatnich 30 lat i zatrudnia 167 osób. Ponad 29 absolwentów inżynierów i techników nieustannie poszukuje nowych sposobów na sprostanie wymaganiom rynku krajowego. Ponad 15% pracowników pracuje w dziale badawczo-rozwojowym.

Baumer

1982

30. rocznica Baumera przekracza 10 milionów punktów

W 1982 roku firma Baumer po raz pierwszy osiąga wielkość sprzedaży przekraczającą 10 milionów franków szwajcarskich. Liczba pracowników wzrasta do 135.

Baumer

1981

Rozpoczęcie produkcji czujników fotoelektrycznych

Baumer wchodzi na rynek czujników fotoelektrycznych i prezentuje się na czerwono – od swoich katalogów po swoje stoisko na targach Ineltec w Bazylei w Szwajcarii.

Baumer

1980

Wzrost w Europie

Rozszerzenie działalności związanej z czujnikami – również poprzez założenie Baumer Electric GmbH we Frankfurcie.

Baumer

1979

Pierwsze kroki na Daleki Wschód

Baumer dostrzega ten trend i zwiększa eksport za granicę. Wskaźnik eksportu „My-Com” w Japonii wzrasta do 35%. W sumie wskaźnik eksportu Baumer Electric wynosi 45%.

Baumer

1977

25-lecie

Baumer Electric AG świętuje 25-lecie firmy i rozbudowuje swoje zakłady w ciągu najbliższych kilku lat.

Baumer

1972

Uroczyste otwarcie nowego budynku

Oficjalne otwarcie nowej fabryki i budynku administracyjnego przy Hummelstrasse we Frauenfeld odbywa się z okazji 20-lecia firmy. Baumer Electric AG zatrudnia 28 osób, które generują sprzedaż na poziomie 1,5 mln franków szwajcarskich. Rocznie produkuje się 250 000 mikroprzełączników, z czego 45% jest eksportowane.

Baumer

1970

Sprzedaż po raz pierwszy przekracza milion

Baumer rozwija się i dlatego planuje budowę własnego budynku przy Hummelstrasse. Powstają fundamenty pod dzisiejszą siedzibę firmy.

Baumer

1969

Pierwszy indukcyjny wyłącznik zbliżeniowy

Pierwszy bezdotykowy przełącznik zbliżeniowy został wyprodukowany podczas ogólnego rozwoju elektroniki. Oznacza to początek przejścia od systemów mechanicznych do elektronicznych, zwanych przełącznikami elektronicznymi lub inicjatorami. Termin „czujniki” nie jest jeszcze powszechny.

Baumer

1967

15-lecie firmy

Liczba pracowników firmy wzrasta do 15 pracowników.

Baumer

1966

Pierwsza produkcja µCOM

Baumer wprowadza na rynek swój przełącznik przyrządów i sterowania, który jest podstawą wszelkiego przyszłego sukcesu. Tak więc najdokładniejszy na świecie przełącznik precyzyjny pochodzi z Frauenfeld w Szwajcarii. My-Com jest nadal obecny w portfolio i utorował drogę do międzynarodowego sukcesu firmy.

Baumer

1966

Baumer Electric staje się korporacją

Firma prowadzona przez właściciela zostaje zarejestrowana jako Baumer Electric AG.

Baumer

1964

Zmiana w zarządzie

Przejęcie kierownictwa przez Helmuta Vietze po śmierci założyciela firmy Herberta Baumera.

Baumer

1962

Do firmy dołącza Helmut Vietze

Helmut Vietze dołącza do Baumer Electric jako producent narzędzi. Firma zatrudnia w tym czasie 10 pracowników.

Baumer

1960

Rozszerzenie asortymentu produktów o sterowanie programowe

Produkcja pierwszej serii sterowania programowego, która może monitorować i kontrolować czas elektrycznie sterowanych przepływów produkcyjnych.

Baumer

1952

Założenie firmy

Herbert Baumer, inżynier z dyplomem uniwersytetu ETH w Zurychu (dypl. inż. ETH), zakłada firmę Baumer Electric. W tym celu wynajmowane są pomieszczenia w dawnej fabryce obuwia przy Schlossmühlestrasse 11 we Frauenfeld w Szwajcarii. Pierwsza produkcja mikroprzełączników serii 500 do monitorowania i kontrolowania elektrycznie sterowanych przepływów produkcyjnych.